SANDY  markasini tasiyan ud, kanun, lavta, baglama, ve benzeri birçok çesit müzik aletinin üretildigi ve satildigi imalat ve satis sirketidir.

Parolasi "en iyi ses ve mükemmel isçilik" olan Cankaya Müzikevi ndeki birçok çesit müzik aletinin imalatini Emekli Albay Saadettin Sandi ve Mimar Bahadir Sandi gerçeklestirmektedir. Saadettin Sandi tarafindan resmi olarak 1994 yilinda kurulan sirketin temeli 40 seneye dayanmaktadir. Yaklasik 40 sene önce evinin küçük bir kösesinde asil isinden arta kalan zamanlarda ud yapmaya baslayan

Saadettin Sandi yillar içinde ürünlerinin kalitesini tüm Türkiye'ye kabul ettirmis ve daha fazla çesit ürünü ayni kaliteyle sunmayi kendine hedef seçmistir.

 
 
Nitekim bugün oglu Bahadir Sandi ile ürettikleri bu el yapimi enstrumanlar bütün dünyada ses getirmis ve kabul görmüstür. Ihracatta da son 10 yil içersinde büyük yol kateden sirket yilda iki uluslararasi fuara katilarak ürünlerini yabanci müsterilerine birebir tanitma sansi bulmustur.

Bu fuarlardan biri Almanya'nin Frankfurt sehrindeki Musik Messe digeri ise Amerika Anaheim daki Namm Show'dur. Enstrumanlarimizin imalatinda kullanilan agaçlarin hemen hepsi yurt disindan ithal edilen özel kosullarda firinlanmis agaçlardir. Bunlarin en önemlisi, bulunmasi ve ithal edilmesi çok güç olan 1. sinif Kanada Ladini'dir.

Teknelerde kullanilan maun, paduk, venge, ceviz, ayos gibi agaçlar da ithal edilen en iyi kalite agaçlardir. Katalog bölümünde görebileceginiz ürünler hakkinda daha fazla bilgi alabilmek için haberlesme kismindaki bilgilerden yararlanarak bize ulasabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR